შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თელავის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე გატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1980 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი, შ.კ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებისა ბრალდებით დააკავეს.
დანაშაული 13 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა რომ ბრალდებულმა, თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ ლაფანყურში, ურთიერთშელაპარაკების შედეგად, სამი თანასოფლელი: 1991 წელს დაბადებული გ.ჯ., 1975 წელს დაბადებული გ.თ. და 1993 წელს დაბადებული ქ.ქ. დაჭრა, რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილი მამაკაცები საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება უტარდებათ.
სამართალდამცველებმა გატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად შ.კ. ბრალდებულის სახით ცხელ კვალზე დააკავეს.
ორი ან ორზე მეტი პირის მიმართ ჩადენილ ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე და 236-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

The employees of Telavi police division of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, detained previously convicted Sh.K. (DoB 1980), for inflicting severe health damage.
The committed crime envisions up to 13 years of imprisonment.
The investigation established that the defendant, in the village of Lafankuri, Telavi municipality, as a result of a mutual dispute, wounded three fellow villagers: G.J. (DoB 1991), G.T. (DoB 1975) and K.K. (DoB 1993) and fled from the scene.
The wounded men were taken to the hospital, where appropriate medical care is provided to them.
As a result of operational measures and investigative actions carried out by the law enforcement officers, Sh.K. was arrested as a suspect.
The investigation into the facts of illegal purchase, storage and carrying of firearms and causing severe injury on purpose, committed against two or more persons is being conducted under Articles 117 and 236 of the Criminal Code of Georgia.