შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის და თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1984 წელს დაბადებული ნ.ვ. განზრახ მკვლელობის მცდელობის და სამსახურებრივი საქმიანობის შესრულების დროს პოლიციელზე თავდასხმის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, თბილისში, აღმაშენებლის გამზირზე, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1985 წელს დაბადებულ, თ.ა.-ს ცივი იარაღით დაზიანებები მიაყენა.
ბრალდებულმა ნ.ვ.-მ დანით დაზიანება მიაყენა გამოძახების შედეგად შემთხვევის ადგილზე გამოცხადებულ საპატრულო პოლიციის თანამშრომელსაც.
ორივე დაჭრილი საავადმყოფოშია გადაყვანილი, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება უტარდებათ.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნ.ვ. ცხელ კვალზე დააკავეს.
განზრახ მკვლელობის მცდელობის და სამსახურებრივი საქმიანობის შესრულების დროს პოლიციელზე თავდასხმის ფაქტებზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 19-108-ე და 353-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.

Employees of Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs and Old Tbilisi Main Division under Tbilisi Police Department, as a result of the investigative actions, arrested N.V. (DoB 1984) for the attempted murder and assaulting a police officer while performing official duties.
The investigation established that the accused person wounded T.A. (DoB 1985) on Aghmashenebeli Avenue in Tbilisi, on the basis of a mutual dispute, with a cold steel.
N.V. also injured the patrol police officer who was called to the scene of the incident with a knife.
Both wounded have been taken to the hospital, where appropriate medical care is provided to them.
As a result of immediate investigative actions conducted by law enforcement officers, N.V. was arrested.
The investigation of attempted murder and assault on a police officer during the performance of official duties is being conducted under Articles 19-108 and 353 of the Criminal Code of Georgia.