შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს და გლდანი-ნაძალადევის მთავარი სამმართველოების, სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის, კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის, იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის და ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს - დაკავებულია 6 პირი.
დაკავებულებს ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა და ტარება ედებათ ბრალად.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ბრალდებით, 2 პირი: 1965 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ი.ვ. და 1993 წელს დაბადებული ჯ.დ. თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ცეცხლსასროლი იარაღები, მჭიდი და ვაზნები ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
ამავე დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლების მიერ, ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ბრალდებით არის დაკავებული 1984 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი რ.კ.
პოლიციამ, ბრალდებულის ავტომობილის ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოიღო "მაკაროვის" სისტემის ცეცხლსასროლი პისტოლეტი, მჭიდი და 5 ვაზნა.
სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1964 წელს დაბადებული ს.ი., ახალქალაქში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, ს.ი.-ს საცხოვრებელ სახლსა და დამხმარე სათავსოებში ჩატარებული ჩხრეკისას, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 2 მჭიდი და სხვადასხვა ტიპის იარაღისთვის განკუთვნილი 186 ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
1980 წელს დაბადებული ჯ.ვ. კი კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლების მიერ, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით არის დააკავებული. სამართალდამცველებმა სიღნაღში, მისი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღი და ვაზნები ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
რაც შეეხება, 1989 წელს დაბადებულ კ.ხ.-ს, იგი იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტისა და ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქუთაისში დააკავეს. მას ბრალად ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა და ტარება ედება. დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, სამართალდამცველებმა რევოლვერი და 22 ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

Employees of Vake-Saburtalo and Gldani-Nadzaladevi Police Main Divisions of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as well as Samtskhe-Javakheti Police Department, Kakheti Police Department, Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Departments and the Central Criminal Police Department, during the operational and search activities conducted at different times seized illegal firearms and ammunition as evidence and arrested 6 persons.
Detainees are accused of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition.
Employees of Vake-Saburtalo Police Main Division of Tbilisi Police Department charged 2 persons: previously convicted I.V.(DoB 1965) and J.D. (DoB 1993) in Tbilisi.
Law enforcement officers, during the personal search of the detainees and their residential houses seized firearms, magazines and cartridges as evidence.
Previously convicted R.K., (DoB 1984) has been detained by the employees of Gldani-Nadzaladevi Police Main Division of the same department on charges of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition.
As a result of the search of the defendant's car, the police seized a "Makarov" pistol, a magazine and 5 cartridges as evidence.
The employees of Samtskhe-Javakheti police department, as a result of operative and investigative activities, arrested S.I. (DoB 1964), in Akhalkalaki for illegal purchase and storage of firearms and ammunition.
Law enforcement officers, based on the judge's ruling, during the search conducted in S.I.'s residence place and warehouses, seized automatic firearms, 2 magazines and 186 cartridges intended for different types of weapons as evidence.
J.V (DoB1980) was arrested by the employees of Kakheti Police Department on charges of illegal purchase and storage of firearms and ammunition. As a result of the search of his house in Sighnaghi, the law enforcement officers seized firearms and cartridges as evidence.
As for K. Kh. (DoB 1989), he was arrested in Kutaisi by the employees of the Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department and the Central Criminal Police Department as a result of jointly held investigative actions. He is accused of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition. During the personal search of the detainee, law enforcement officers removed a revolver and 22 cartridges as evidence.