შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თბილისში, მცხეთა-მთიანეთსა და შიდა ქართლში ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარებისთვის 8 პირი დააკავეს.
სამართალდამცველების მიერ ნივთმტკიცებად ამოღებულია უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა.
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1975 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.ი. დააკავეს. დაკავებულის ბინის ჩხრეკისას, პოლიციამ “ნაგანის” სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღი და 14 ვაზნა ამოიღო.
საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვისთვის, 1984 წელს დაბადებული, პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ს.ო. დააკავეს. სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, “ტტ”-ს სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღი, ვაზნები და 5 მჭიდი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა 1995 წელს დაბადებული, წარსულში სხვადასხვა დანაშაულისთვის ნასამართლევი ა.მ., ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით, თბილისში დააკავეს. პოლიციამ, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, დაკავებულის ავტომობილის ჩხრეკისას, მაკაროვის სისტემის ცეცხლსასროლი პისტოლეტი და 9 ვაზნა ამოიღო.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ანალოგიური დანაშაულისთვის, 1985 წელს დაბადებული ა.ჯ. დააკავეს. პოლიციამ მის საცხოვრებელ ბინაში ჩატარებული ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღეს პისტოლეტი, რევოლვერი და 25 საბრძოლო ვაზნა.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ასევე ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით 1978 წელს დაბადებული რ. კ. და 1969 წელს დაბადებული კ.კ დააკავეს.
სამართალდამცველებმა რ.კ.-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას 1 ცალი "სმიტ ვენსონის" მოდელის რევორველი და 23 ცალი საბრძოლო ვაზნა, ხოლო კ.კ.-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას “ჩეზეს“ სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღი და მჭიდი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის კასპის რაიონული სამმართველოს და ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1984 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ა.კ. ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს. სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის მართვის ქვეშ არსებული ავტომობილის ჩხრეკის შედეგად, "ნაგანის" სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღი და 7 საბრძოლო ვაზნა ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შენახვის ფაქტზე, მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ოპერატიულად ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების ფარგლებში, საგურამოში, 1988 წელს დაბადებული კ.ლ. დააკავეს. დაკავებულის ბინის ჩხრეკისას, პოლიციამ ნივთმტკიცებად ამოიღო: პისტოლეტი მჭიდით, 2 ვაზნა და მცირეკალიბრიანი შაშხანის 10 ვაზნა.

As a result of operative and investigative activities, the officers of the Ministry of Internal Affairs detained 8 people for illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition in Tbilisi, Mtskheta-Mtianeti and Shida Kartli regions.
Illegal firearms and ammunition were seized as evidence by the law enforcers.
The officers of the Central Criminal Police Department arrested previously convicted G.I.(DoB 1975), as a result of operative-investigative activities. During search activities held in detainee's apartment, police seized “Nagan” firearm and 14 cartridges.
The officers of the Patrol Police Department, as a result of investigative activities, arrested S.O. (DoB1984), on probation for illegal purchase and storage of firearms. During the personal search of the detainee, the law enforcers seized “TT” firearm, cartridges and 5 magazines as evidence.
The officers of Vake-Saburtalo Main Division under Tbilisi Police Department have detained A.M. (DoB 1995), convicted of various crimes in the past, on charges of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition. Police seized “Makarov” pistol and nine cartridges during a search of the detainee's vehicle, held on the basis of the relevant court decision.
The officers of Tbilisi Police Department arrested A.J., (DoB 1985), for a similar crime. Police seized a pistol, a revolver as well as 25 cartridges as a result of the search held in his apartment.
The officers of Tbilisi Police Department's main investigation division also arrested R.K. (DoB1978) and K.K. (DoB 1969), on charges of illegal purchase and storage of firearms and ammunition.
During the search of R.K's apartment, law enforcement officers seized 1 “Smith Wesson” revolver and 23 cartridges, during search activities held in K.K’s house “CZ” pistol and a magazine have been seized as evidence.
The officers of Kaspi District Division of Shida Kartli Police Department and the Central Criminal Police Department detained previously convicted A.K. (DoB 1984), as a result of joint operative and investigative activities for illegal purchase-storage-carrying of firearms and ammunition. During the search of the vehicle owned by the accused person, the law enforcers seized “Nagan" firearm and 7 cartridges as evidence.
On the fact of illegal storage of firearms, the officers of Mtskheta-Mtianeti Police Department, within the framework of operative investigative activities, arrested K.L. (DoB1988) in Saguramo. During the search of the detainee's apartment, the police seized a pistol with magazine, 2 cartridges and 10 cartridges of a small caliber rifle.