სამართალდამცველებმა გუშინ, ვერაზე, ტატიშვილის ქუჩაზე მომხდარი მკვლელობა ცხელ კვალზე გახსნეს. ჩატარებული აქტიური ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, პოლიციელებმა 1975 წელს დაბადებული ვ.წ., განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 7-დან 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 11 მარტს თბილისში, ტატიშვილის ქუჩაზე, შურისძიების მოტივით, ნაცნობს - 1957 წელს დაბადებულ გ.რ.-ს, მისსავე საცხოვრებელ სახლში, სანადირო თოფიდან გასროლით სხეულზე სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა და მიიმალა. გ.რ. შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - სანადირო თოფი ნივთმტკიცებად ამოიღო.

Yesterday, the law enforcers solved the murder case in Tatishvili Street, Vera. As a result of active operative-searching and investigative activities the police officers detained in Tbilisi V. Ts. (DoB: 1975) for premeditated murder. The crime committed by him envisages imprisonment from 7 to 15 years in length.
The investigation established that the offender on March 11, 2018 in Tatishvili Street,Tbilisi, on the grounds of revenge by shooting from a hunting gun fatally wounded his acquaintance G.R. (DoB: 1957) and managed to escape. The wounded G.R. died on the crime scene.
The law enforcers detained the offender in several hours after the incident. The police have seized the weapon of crime - hunting gun - as a material evidence.