შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის სამტრედიის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1992 წელს დაბადებული გ.ა. სამტრედიაში, ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა სამოქალაქო რეესტრის სააგენტოს სამტრედიის ფილიალის მოქალაქეთა მომსახურების დარბაზში, განქორწინების პროცედურის დაწყებამდე, ცოლს - 1994 წელს დაბადებულ ს.ბ.-ს ცივი იარაღით სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენა. დაჭრილი ქალი შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა გ.ა. მომხდარიდან მალევე, ცხელ კვალზე, სამოქალაქო რეესტრის სააგენტოს სამტრედიის ფილიალის მოქალაქეთა მომსახურების დარბაზშივე დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა შემთხვევის ადგილიდან ნივთმტკიცებად ამოიღო.

The officers of Samtredia police division under Imereti, Racha-lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities detained G.A. (DoB 1992) in Samtredia for premeditated murder against family member committed under aggravating circumstances.
The committed crime envisages from 13 to 15 years of imprisonment.
Investigation established that detainee inflicted injury with a cold steel to his wife-S.B. (DoB 1994) in the hall of the Public Registry Samtredia branch, before initiating divorce procedures. Due to the received traumas the victim died at the place of crime.
Law enforcers managed to detain G.A. as a result of immediate activities at the hall of Public Registry Samtredia branch. The weapon of murder was seized by police as evidence.
Investigation is in progress on the fact of the premeditated murder against family member committed under aggravating circumstances, article 111 and 109, II part, sub-paragraph “F” of the Criminal Code.