შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ხობის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1963 წელს დაბადებული ლ.ჯ. სხვისი ნივთის დაზიანების ან განადგურების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ხობის მუნიციპალიტეტის სოფელ შუა ხორგში გამგეობის შენობის ფანჯრის მინები ჩაამსხვრია. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 187-ე მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც გულისხმობს სხვისი ნივთის დაზიანება ან განადგურებას, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია.

The officers of Khobi police division of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained L.J. (DoB 1963) for damage or destruction of an object.
Investigation established that detainee smashed windows of the local council building located in Shua Khorgi village, Khobi municipality. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of damage of destruction of an object, article 187 of the Criminal Code of Georgia.