შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ქუთაისის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1993 წელს დაბადებული თ.ყ. ძალადობის ბრალდებით, ქუთაისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 13 ოქტომბერს ბრალდებულმა, ქუთაისში, რუსთაველის გამზირზე, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა ერთ-ერთი პოლიტიკური პარტიის წევრს.
დაშავებულ მამაკაცს სამედიცინო დახმარება გაეწია. მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა დამაკმაყოფილებელია.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 126-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ცემას ან სხვაგვარ ძალადობას გულისხმობს, რამაც დაზარალებულის ფიზიკური ტკივილი გამოიწვია.

The officers of Kutaisi police division under Imereti Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative and investigative activities detained T.K. (DoB 1993) in Kutaisi for violence.
Investigation established that on October 13, on the basis of conflict which took place on Rustaveli Avenue, Kutaisi, detainee verbally and physically assaulted member of one of the political parties.
The injured person was provided medical assistance. His condition of health in normal at the moment.
Investigation is in progress on the fact of battery or violence, crime envisaged under the article 126, I part of the Criminal Code of Georgia.