შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის გურჯაანის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით, 1 პირი - 1959 წელს დაბადებული ნ.ხ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა გურჯაანის მუნიციპალიტეტის სოფელ კარდენახში, ყოფით ნიადაგზე დაწყებული ურთიერთშელაპარაკების შემდეგ, თანასოფლელს - 1968 წელს დაბადებულ ი.ი.-ს ცივი იარაღით მუცლის არეში ჭრილობა მიაყენა.
პოლიციამ ბრალდებული მომხდარიდან მალევე, ცხელ კვალზე, სოფელ კარდენახში დააკავა. სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს. ბრალდებული დანაშაულს აღიარებს.

Officers of Gurjaani police division under Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities detained one person, N.Kh. (DOB 1959) for inflicting grave health injury on purpose.
Investigation established that as a result of the confrontation which started due to the conflict in Kardenakhi village, detainee inflicted injury in belly area with a cold steel to his co-villager- I.I. (DoB 1968).
Police detained N.Kh. in Kardenakhi village, several hours later after the crime took place, as a result of immediate activities. The weapon of crime – knife has been seized by policemen as evidence. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of inflicting grave health injury on purpose, article 117, I part of the Criminal Code of Georgia.