შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ნინოწმინდის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 3 პირი: 1991 წელს დაბადებული ა.ა., 1995 წელს დაბადებული პ.ა. და 1995 წელს დაბადებული გ.ი., წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ბრალდებით, წალკის მუნიციპალიტეტში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ა.ა.-მ, ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტში, ორ თანამზრახველთან ერთად, ქორწინების მიზნით, ძალადობრივი გზით, უკანონოდ აღუკვეთა თავისუფლება 2001 წელს დაბადებულ ს.ბ.-ს და წალკის მუნიციპალიტეტის მიმართულებით წაიყვანა.

The officers of Ninotsminda police division under Samtskhe-Javakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained three persons: A.A. (DoB 1991) P.A. (DoB 1995) and G.I. (DoB 1995) for illegal restriction of freedom perpetrated in group.
Investigation established that in Ninotsminda, A.A. along with two accomplices, illegally restricted freedom to S.B. (DoB 2001) for the obligatory marriage ad took her to Tsalka municipality direction.
Investigation is in progress on the fat of illegal restriction of freedom perpetrated in group, article 143, III part, sub-paragraph “A” envisaged by the Criminal Code.