შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის ოზურგეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1996 წელს დაბადებული ი.ო., ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით, ოზურგეთში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის მართვის ქვეშ მყოფი ავტომანქანის და მისი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღეს ცეცხლსასროლი პისტოლეტი, მჭიდი და ერთლულიანი გადაჭრილი თოფი, რომლებზეც დანიშნულია შესაბამისი ექსპერტიზები.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით.

The officers of Ozurgeti police division under Guria Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of investigative activities held on the basis of the operative information, detained I.O. (DoB 1996) in Zugdidi for illegal purchase, keeping and carrying of firearm Committed crime envisages from 4 to 7 years of imprisonment.
During the search activities held in the vehicle operated by the detainee and in his house, law enforcers seized pistol with cartridge and magazines as evidence, as well as one-riffle cut gun which will undergo relevant expertise.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and carrying of firearm, Code of Georgia.