შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1999 წელს დაბადებული ო.მ. ხულიგნობის ბრალდებით ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მარნეულში, რუსთაველის ქუჩაზე, ნაცნობს - 2005 წელს დაბადებულ ა.ა.-ს სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა, შემდეგ კი, ამავე ტერიტორიაზე მყოფ ა.ა.-ს დედას -1969 წელს დაბადებულ ს.კ.-საც დაუპირისპირდა. მომხდარი დაპირისპირებისას ბრალდებულმა ს.კ.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით ხელის არეში დაზიანება მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაშავებულ ქალს სამედიცინო დაწესებულებაში შესაბამისი მკურნალობა გაეწია, რის შემდეგაც იგი კლინიკიდან გაეწერა. მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა დამაკმაყოფილებელია.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული ცხელ კვალზე დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.
იარაღის გამოყენებით ჩადენილ ხულიგნობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 239-ე მუხლის მე-3 ნაწილით მიმდინარეობს.

The officers of Marneuli Police Division of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained O.M. (DoB1999), as a result of immediate operative-investigative activities for hooliganism.
The investigation established that the accused verbally and physically assaulted A.A. (DoB 2005) on Rustaveli Street in Marneuli, and confronted with A.A.’s mother S.A. who was in vicinities of the scene. During the confrontation, the accused injured S.K. in the arm area with a cold steel and fled from the place of crime. The injured woman underwent appropriate treatment at medical facility, after which she was discharged from the clinic. Her health condition is satisfactory.
Law enforcement officers arrested the accused as a result of immediate activities. Police seized the weapon of the crime - a knife as evidence.
The fact of hooliganism committed with a weapon is being investigated under Article 239, Part III of the Criminal Code of Georgia.