შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1952 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი ზ.მ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ახალდაბაში, შურისძიების მოტივით, თანასოფლელი - 1972 წელს დაბადებული ვ.ნ. ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით გულმკერდის არეში სასიკვდილოდ დაჭრა და მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.

The officers of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained several times convicted in past Z.M., (DoB 1952) as a result of operative-investigative activities. He was arrested on the charges of premeditated murder.
The investigation established that the accused person, in the village of Akhaldaba, Gori Municipality, with the motive of retaliation, shot the co-villager - VN, (DoB 1972) with a firearm in chest area and fled from the place of crime. Due to the sustained traumas, the victim died at the place of crime.