შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ლაგოდეხის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2003 წელს დაბადებული მ.მ. განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დაკავებულმა მიმდინარე წლის 3 დეკემბერს, სოფელ ყარაჯალაში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, თანასოფლელს - 1988 წელს დაბადებულ ხ.ხ.-ს გლუვლულიანი სანადირო თოფიდან გასროლით ჭრილობები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 19-108-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც განზრახ მკვლელობის მცდელობას გულისხმობს.

The officers of Lagodekhi Regional Division of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of investigative and search activities detained M.M (DoB 2003) on the fact of attempted premediated murder.
The investigation established that in the village of Karajala on December 3 of the current year, on the grounds of a dispute, the subject wounded his villager Kh.Kh. (DoB: 1988) from a shotgun and fled from the scene.
The police arrested the offender shortly after the incident.
Investigation is in progress on the facts of the attempted premeditated murder, under the Articles 19-108 of the Criminal Code of Georgia.