შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2002 წელს დაბადებული გ.ი., განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 22 მაისს, ბრალდებული და 2003 წელს დაბადებულ შ.ქ. სოციალურ ქსელში დაწყებული უთანხმოების გარკვევის მიზნით, ერთმანეთს შეხვდნენ.
ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, გ.ი.-მ, ცივი იარაღით დაჭრა ახალგაზრდა მამაკაცი და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.

Employees of Didube-Chugureti Police Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of the operational-search measures and investigative actions, arrested G.I. (DoB 2002), for premeditated murder.
The investigation established that on May 22 of the current year, the accused person and Sh.Q. (DoB 2003) met each other in order to clarify the disagreement that started in the social network between the parties.
On the basis of an argument, G.I. wounded a young man with a cold steel and abandoned the place of crime.