შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თბილისის აეროპორტში უცხო ქვეყნის მოქალაქე დააკავეს. 1969 წელს დაბადებულ ა.კ.-ს განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანა ედება ბრალად.
დანაშული 5-დან 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულისგან ნივთმტკიცებად ამოიღეს სხვადასხვა სახის ნარკოტიკები: 97 აბი "სუბუტექსი", "ბუპრენორფინის" შემცველი ფხვნილი, 5 აბი "ექსტაზი" და 1 შეკვრა "მდმა".
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3 და მე-6 ნაწილების "ა" ქვეპუნქტებით, 262-ე მუხლის 1-ლი, მე-2 და მე-4 ნაწილების "ა" ქვეპუნქტებით, ასევე, 273-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც განსაკუთრებით დიდი და დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვას და საქართველოში უკანონოდ შემოტანას გულისხმობს.

The officers of the Division for the Fight against Illegal Circulation of Drugs under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities, detained foreign citizen at Tbilisi International Airport. A.K. (DoB 1969) was taken under arrest for illegal purchase, keeping and illegal import of drugs in especially large quantities.
The committed crime envisages from 5 to 20 years of imprisonment.
As a result of the personal search, law enforcers seized 97 pills of “Subutex”, “buprenorphine” containing powder, 5 pills of the so called “ecstasy” and one package pf MDMA.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and illegal import of drugs in especially large quantities, articles 260, III and VI part, sub-paragraph “A”, 262, I, II and IV parts, sub-paragraph “A” and article 273, II part envisaged by the criminal Code of Georgia.