შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თბილისის აეროპორტში ერთი პირი დააკავეს. 1990 წელს დაბადებულ, წარსულში ნასამართლევ ა.ც.-ს ბრალი განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვასა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანაში ედება.
ჩადენილი დანაშაული 6-დან 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, 508 აბი ნარკოტიკული საშუალება "სუბუტექსი" და 3 აბი „მეტადონი“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს. გამოძიებით დადგენილია, რომ ბრალდებულმა აღნიშნული ნარკოტიკები თურქეთის რესპუბლიკიდან საქართველოში უკანონოდ შემოიტანა.
ა.ც. ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით და 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვასა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანას გულისხმობს.

The officers of Vake-Saburtalo police under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities detained previously convicted A.Ts. (DoB 1990) at Tbilisi International Airport for illegal purchase, keeping and import of drugs to Georgia.
The committed crime envisages from 6 to 20 years of imprisonment.
During the personal search of the detainee law enforcers seized 508 pills of “subutex” drug and 3 pills of “Methadone” as evidence. Investigation established that the detainee purchased the mentioned drugs on the territory of Turkish Republic and illegally imported them to Georgia.
A.Ts. has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and import of drugs to Georgia article 260, I and VI parts, sub-paragraph “A” and article 262, IV part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.