შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, კომპლექსურად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ორგანიზებული დანაშაულებრივი ჯგუფის წევრები: 1998 წელს დაბადებული დ.ს., 1998 წელს დაბადებული ვ.ჯ., 1990 წელს დაბადებული ლ.ხ., 2002 წელს დაბადებული ნ.ზ., 1981 წელს დაბადებული რ.ა. და 1994 წელს დაბადებული კ.ლ. ჯგუფურად განხორციელებული ძარცვის, ყაჩაღობის, თავისუფლების უკანონო აღკვეთის და წამების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები მიმდინარე წლის 14 ივლისს, თბილისში, შარტავას ქუჩაზე მდებარე ნაქირავებ ბინაში, თანხის გამოძალვის მიზნით თავს დაესხნენ 1993 წელს დაბადებულ დ.კ-ს, მასზე განახორციელეს ფიზიკური ძალადობა, სიცოცხლის მოსპობის მუქარით წაართვეს თანხა და სხვა პირადი ნივთები, შემდეგ კი აღუკვეთეს თავისუფლება.
სამართალდამცველების მიერ მოპოვებული მტკიცებულებებით დგინდება, რომ ბრალდებულები მთელი ღამის განმავლობაში სხვადასხვა საგნით ახორციელებდნენ დ.კ.-ის წამებას, რის შემდეგაც ბრალდებული დ.ს.-ის მართვის ქვეშ არსებული ავტომობილით გაიყვანეს ქალაქგარეთ, სადაც კვლავ იძალადეს მასზე, ხოლო მოგვიანებით თავისი საცხოვრებელი სახლის მიმდებარე ტერიტორიაზე მიატოვეს.
პოლიციამ ასევე დაადგინა, რომ მიმდინარე წლის 18 ივლისს, ღამით, ბრალდებულები - ვ.ჯ. და კ.ლ. იგივე მოქალაქეს - დ.კ.-ს სახლიდან გასვლის დროს თავს დაესხნენ, ბლაგვი საგნით დაზიანება მიაყენეს და ფიზიკურად გაუსწორდნენ. დანაშაულებრივი ჯგუფის წევრები მისი საცხოვრებელი ბინიდან მართლსაწინააღმდეგოდ დაეუფლნენ მობილურ ტელეფონებს, მაჯის საათს და საფულეს, შემდეგ კი შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
სამართალდამცველებმა, შეტყობინების მიღებისთანავე, აღნიშნულ სისხლის სამართლის საქმეზე აქტიური საგამოძიებო მოქმედებები ჩაატარეს, დაიკითხა როგორც დაზარალებული, ასევე, სხვა პირებიც, დაინიშნა ექსპერტიზები, ჩატარდა ამოცნობები, რა დროსაც დაზარალებულმა დ.კ.-მ მის მიმართ განხორციელებული თავდასხმაში მონაწილე ექვსივე პირი ამოიცნო.
ჯგუფურად განხორციელებული ძარცვის, ყაჩაღობის, თავისუფლების უკანონო აღკვეთის და წამების ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 144-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილის „ე“ ქვეპუნქტით, 143-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა" პუნქტით, 179-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ბ" ქვეპუნქტით და 178-ე მუხლით მიმდინარეობს.

The officers of Vake-Saburtalo Main Division of Tbilisi Police Department, as a result of complex operative-investigative and search activities detained members of the organized criminal group, in particular: D.S. (DoB 1998), V.J. (DoB1998), L.Kh. (DoB1990) N.Z. (DoB 2002) R.A. (DoB1981) and K.L. (DoB1994). The mentioned persons were detained for armed robbery committed in group, robbery, illegal restriction of freedom and torture.
The investigation established that on July 14 of the current year, in a rented apartment located on Shartava Street, Tbilisi, the defendants attacked D.K. (DoB 1993) with the aim of extortion, physically assaulted the victim, appropriated cash and other personal belongings under the threats of liquidation and illegally restricted the victim’s freedom.
Based on evidences obtained by the law enforcers, the detainees tortured D.K. with various objects throughout the night, after which the victim was transported outside the city by D.S.’s vehicle where his beating continued. Later on, the victim was abandoned on the territory located nearby his place of residence.
Police also established that on the night of July 18 the current year, the accused - V.J. and K.L. attacked the same citizen - D.K. while leaving his house, inflicted injury with a blunt object and physically assaulted him. The members of the criminal group illegally seized mobile phones, a watch and wallet from his apartment, and fled the scene afterwards.
As soon as the information was received, the law enforcers conducted active investigative activities within the frames of the ongoing investigation, interrogated the victim as well as others, appointed examinations, conducted identification procedure in the course of which the victim identified all six persons involved in the attack perpetrated against him.
The investigation on the fact of armed robbery committed in group, robbery, illegal restriction of freedom and torture is in progress under article 144, Part II, sub-paragraph “E”, Article 143, Part III, Sub-paragraph “A”, article 179 III part "B" and Article 178 of the Criminal Code of Georgia.