შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის ბოლნისის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1971 წელს დაბადებული რ.მ. დააკავეს.
მას ბრალი ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილ ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებაში ედება, რამაც სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მამაკაცმა მიმდინარე წლის 12 ივნისს, ბოლნისის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნახიდურში, ურთიერთშელაპარაკებისას, მეუღლეს - 1981 წელს დაბადებულ ს.ი.-ს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა, რის შედეგადაც ქალმა გონება დაკარგა და საავადმყოფოში მიყვანამდე გარდაიცვალა.
პოლიციამ რ.მ. ცხელ კვალზე დააკავა.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 11 პრიმა - 117-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც გულისხმობს ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილ ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებას, რამაც სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია.

The officers of Bolnisi Police Division of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained R.M. (DoB 1971) as a result of immediate operative-search and investigative activities.
The mentioned person is accused of inflicting severe health injury to a family member, resulting in loss of life.
The investigation established that the accused person physically assaulted his wife, S.I. (DoB1981), on June 12, in the village of Nakhiduri, Bolnisi Municipality, as a result of which the woman lost consciousness and died before being transferred to the hospital.
Police arrested R.M. as a result of immediate police activities.
Investigation is in progress on the fact of inflicting severe health injury to a family member, resulting in loss of life, article 117 of the Criminal Code of Georgia.