შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის არასრულწლოვნების საქმეთა მთავარი სამმართველოს ვაკე-საბურთალოს და დიდუბე ჩუღურეთის მთავარი სამმართველოების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად 2007 წელს დაბადებული ლ.მ. არასრულწლოვნების მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 13 სექტემბერს, თბილისში დაკავებულმა, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღით მრავლობითი ჭრილობები მიაყენა 2007 წელს დაბადებულ გ.ბ.-ს., 2006 წელს დაბადებულ ბ.ხ.-ს და 2006 წელს დაბადებუ გ.მ.-ს.
პოლიციამ ლ.მ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავა.
სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღი- დანა, ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 19-109- ე მუხლით მიმდინარეობს,რაც დამამძიმებელ გარემოებაში განზრახ მკვლელობის მცდელობას გულისხმობს.

The officers of Juveniles Division, Vake-Saburtalo and Didube Chugureti Police Main Divisions under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained L.M. (DoB 2007), as a result of operative and investigative activities for the attempted premeditated murder committed under aggravating circumstances against under-aged persons.
The investigation established that on September 13 of the current year, the detainee inflicted multiple body injuries with a cold steel to G.B. (DoB 2007), B.Kh.(DoB 2006) and G.M. (DoB 2006).
Police arrested L.M. few hours after the incident as a result of immediate police activities.
The law enforcers seized the weapon of crime - a knife - as evidence.
The investigation is in progress under Article 19-109 of the Criminal Code of Georgia, which stipulates attempted premeditated murder committed under aggravating circumstances.