საქართველოს უზენაესმა სასამართლომ, არსებითი განხილვის შედეგად, უცვლელად დატოვა თბილისის საქალაქო და თბილისის სააპელაციო სასამართლოების გადაწყვეტილება, რომელთა საფუძველზეც, ტელეკომპანია „პირველს“ დაევალა პატრულ-ინსპექტორ გელა კვაშილავას შესახებ გავრცელებული ცრუ ინფორმაციის უარყოფა და მისთვის მორალური ზიანის ანაზღაურება. აღნიშნული გადაწყვეტილება საბოლოოა და გასაჩივრებას არ ექვემდებარება.
სასამართლოს გადაწყვეტილებით, ტვ "პირველის" მიერ პატრულ-ინსპექტორის - გელა კვაშილავას შესახებ გავრცელებული ინფორმაცია ღირსების შემლახველი და ცილისმწამებლური იყო. სასამართლომ აღნიშნულ ტელეკომპანიას პატრულ-ინსპექტორისთვის მორალური ზიანის ანაზღაურება, ასევე, ტელეეთერში სასამართლო გადაწყვეტილების შესახებ ინფორმაციის გამოქვეყნება დაავალა.
2021 წლის 30 იანვარს, ტელეკომპანია "პირველმა" შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის სამეგრელო-ზემო სვანეთის მთავარი სამმართველოს ათეულის მეთაური - გელა კვაშილავა ნარკოტიკული საშუალებების უკანონოდ გადატანაში დაადანაშაულა, ასევე, ამავე ტელეკომპანიამ გამოაქვეყნა მისი ფოტოსურათი, მიუხედავად იმისა, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული კომუნიკაციების დეპარტამენტმა სიუჟეტის ავტორს განუმარტა, რომ იგი არასწორ ინფორმაციას ფლობდა.
სამი ინსტანციის სასამართლოს გადაწყვეტილებით დადასტურდა, რომ გელა კვაშილავას შემხებლობა არ ჰქონდა ნარკოტიკების ტრანსპორტირებასთან, ტელეკომპანია „პირველმა“ კი იცოდა, რომ მის ხელთ არსებული ინფორმაცია იყო მცდარი და საზოგადოება შეგნებულად შეიყვანა შეცდომაში.

The Supreme Court of Georgia, as a result of the substantive discussions, left the decision of Tbilisi City Court and Tbilisi Court of Appeals unchanged, according to which TV company "Pirveli" was ordered to deny the false information spread against Patrol – inspector, Gela Kvashilava and pay compensation in his favor for moral damages. The decision is final and not subject to appeal.
According to the court's decision, the information spread by "Pirveli" TV company regarding Patrol- inspector, Gela Kvashilava was defamatory and slanderous. The court ordered TV Company to pay moral damages to the Patrol- inspector and broadcast information regarding the court decision.
On January 30 of 2021, TV Company “Pirveli” accused Gela Kvashilava, the unit commander of Samegrelo-Zemo Svaneti Main Division of the Patrol Police Department under the Ministry of Internal Affairs, of drug trafficking. The same TV station published his photo, even though the author of the story was informed by the Department of Strategic Communications of the Ministry of Internal Affairs that the information was false.
All three instances of court ruled that Gela Kvashilava had nothing to do with drug trafficking, whereas “TV Pirveli” was aware that the obtained information was incorrect and however, misled the society on purpose.