შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტსა და სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს სსიპ „ბავშვთა და ახალგაზრდობის ეროვნულ ცენტრს“ შორის გაფორმებული ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში, „ნორჩ მაშველთა კლუბის შესახებ“ განხორციელებული პროექტის საფუძველზე, „ბავშვთა და ახალგაზრდობის ეროვნულ ცენტრში“ „ნორჩ მაშველთა კლუბი“-ს შემდგომი განვითარებისა და თბილისის მასშტაბით გაფართოების მიზნით შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრას შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის დირექტორი ზვიად ქაწაშვილი, თბილისის სკოლების დირექტორები, აღნიშნულ პროექტში ჩართული საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის და „ბავშვთა და ახალგაზრდობის ეროვნული ცენტრის“ წარმომადგენლები დაესწრნენ. მხარეებმა შეხვედრაზე საორგანიზაციო საკითხები განიხილეს.
„ნორჩ მაშველთა კლუბის შესახებ“ პროექტის ფარგლებში, 2014 წელს ქართველმა ნორჩმა მაშველებმა ბელორუსსა და აზერბაიჯანში საერთაშორისო საზაფხულო ბანაკებში გამართულ შეჯიბრებებში მიიღეს მონაწილეობა. საქართველოში კი ანაკლიის საზაფხულო ბანაკმა უმასპინძლა ბელორუსის ახალგაზრდა მაშველთა ჯგუფს.

Within the frames of memorandum of co-operation concluded between “Youth National center” of the Ministry of Sport and Youth Affairs and Emergency Situations management Department of the Ministry of Internal Affairs the meeting was held in order to enhance project “young rescuers club” for the upcoming year.
The meeting was attended by Zviad Katsashvili director of Emergency Situations Management Department of MIA, public school directors and other representatives of the club and the mentioned Department. Sides discussed organizational issues at the meeting.
Within the frames of “young rescuers club” project, young rescuers participated in international tournaments in Azerbaijan and Belarus. In summer young rescuers from Belarus also visited Anaklia camp.