შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტს საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი, კელი დეგნანი ესტუმრა. ელჩს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა, დავით თამაზაშვილმა მოადგილეებთან ერთად უმასპინძლა.
გაცნობითი შეხვედრის ფარგლებში, დავით თამაზაშვილმა სტუმრებს დეპარტამენტის საქმიანობის შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა. მხარეებმა დანაშაულთან ბრძოლის მიმართულებით არსებულ გამოწვევებსა და მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის შესაძლებლობების გაძლიერებაზე ისაუბრეს.
ამერიკის შეერთებული შტატების საგანგებო და სრულუფლებიანმა ელჩმა მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორს მჭიდრო თანამშრომლობისათვის მადლობა გადაუხადა და სამომავლო თანამშრომლობის მზაობა გამოთქვა.
შეხვედრას საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს რეგიონული უსაფრთხოების სამსახურის წარმომადგენლებიც ესწრებოდნენ.

The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States of America to Georgia, Kelly C. Degnan, visited Mtskheta-Mtianeti Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia. The Director of Mtskheta-Mtianeti Police Department, Davit Tamazashvili, together with the deputy directors hosted the U.S. Ambassador.
Within the framework of the introductory meeting, Davit Tamazashvili provided guests with the detailed information about the activities of the department. The parties discussed issues related to existing challenges in the sphere of fight against crime and capacity building of Mtskheta-Mtianeti Police Department.
The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States of America expressed her gratitude to the director of Mtskheta-Mtianeti Police Department for the close cooperation and expressed readiness for future collaboration.
The representatives of the Regional Security Office of the U.S. Embassy to Georgia also attended the meeting.