რეფორმის ფარგლებში, კანდიდატთა შერჩევის მიზნით, ცხადდება კონკურსი მართლწესრიგის ოფიცრის, გამომძიებლის და უფროსი გამომძიებლის 66 ვაკანტურ თანამდებობაზე შემდეგ დანაყოფებში:
• აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის პოლიციის დეპარტამენტში - გამომძიებლის 15 ვაკანსია;
• გურიის პოლიციის დეპარტამენტში - გამომძიებლის 2 ვაკანსია;
• სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტში - გამომძიებლის 9 ვაკანსია;
• იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტში - გამომძიებლის 6 ვაკანსია და უფროსი გამომძიებლის 2 ვაკანსია;
• სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტში - გამომძიებლის 1 ვაკანსია;
• შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტში - გამომძიებლის 4 ვაკანსია;
• ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტში - გამომძიებლის 6 ვაკანსია და მართლწესრიგის ოფიცრის 16 ვაკანსია;
• კახეთის პოლიციის დეპარტამენტში - გამომძიებლის 5 ვაკანსია.
მართლწესრიგის ოფიცრის ვაკანტურ თანამდებობაზე კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლია უმაღლესი განათლების მქონე საქართველოს მოქალაქეს, ხოლო გამომძიებლისა და უფროსი გამომძიებლის ვაკანტურ თანამდებობაზე კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად სავალდებულოა კანდიდატს ჰქონდეს უმაღლესი იურიდიული განათლება.
კონკურსთან დაკავშირებული დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად და განაცხადის შესავსებად შეგიძლიათ ეწვიოთ სამინისტროს ოფიციალურ ვებ-გვერდს - https://hr.police.ge

Within the framework of the reform, in order to select candidates, a competition is announced for 66 vacant positions of law enforcement officer, investigator and senior investigator in the following divisions:
• 15 investigator vacancies in the Police Department of the Autonomous Republic of Adjara;
• In Guria Police Department - 2 vacancies for investigator;
• In the Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department - 9 vacancies for investigators;
• In Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti police department - 6 vacancies for investigator and 2 vacancies for senior investigator;
• In Samtskhe-Javakheti Police Department - 1 investigator vacancy;
• In the Shida Kartli Police Department - 4 vacancies for investigators;
• In the Kvemo Kartli Police Department - 6 vacancies for investigators and 16 vacancies for law enforcement officers;
• In the Kakheti Police Department - 5 vacancies for investigators.
A citizen of Georgia with a higher education can participate in the competition for the vacant position of law-order officer, and the candidate must have a higher legal education to participate in the competition for the vacant position of investigator and senior investigator.
To get additional information related to the competition and to fill out an application, you can visit the official website of the Ministry - https://hr.police.ge