შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ორგანიზებით, 14 მარტს, 14:00 საათზე, ქალაქ ყვარელში, სამოქალაქო უსაფრთხოების კომპლექსური სამაშველო სწავლება „დურუჯი 2024“ გაიმართება. აღნიშნული სწავლების შესახებ, მოსახლეობას 112-დან გამაფრთხილებელი შეტყობინებები ეგზავნებათ.
სწავლების ფარგლებში, ჩაირთვება განგაშის გამაფრთხილებელი სისტემა, განხორციელდება პრაქტიკული სამაშველო მოქმედებები, მათ შორის მოხალისეების ევაკუაცია.
სამაშველო ღონისძიებაში მონაწილეობას მიიღებს მეხანძრე-მაშველები შესაბამისი აღჭურვილობით, ასევე, საპოლიციო დანაყოფები, სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენი, ეროვნული გვარდია, სამედიცინო დახმარების ჯგუფები და საქართველოს წითელი ჯვრის ორგანიზაციის წარმომადგენლები.

Under the organization of the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs, on March 14, 14:00, the complex civil safety rescue exercise - "Duruji 2024" will be held in Kvareli. Warning text messages will be sent to the population from 112 service regarding the mentioned exercise.
Within the frames of the training, the alarm system will be activated, practical rescue operations will be carried out, including the evacuation of volunteers.
Firefighters with appropriate equipment, as well as police units, border police helicopter, National Guard, medical aid teams and representatives of the Georgian Red Cross organization will take part in the rescue event.