შინაგან საქმეთა სამინისტროში შს მინისტრ ალექსანდრე ჭიკაიძეს ინიციატივით წამოწყებული, ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის კამპანიის ფარგლებში ჟურნალისტებისთვის და მოქალაქეებისთვის გამოცხადებული კონკურსის ჟიურის სხდომა გაიმართა. ჟიურის წევრებმა წარმოდგენილი საკონკურსო ნამუშევრები შეაფასეს და გამარჯვებულები გამოავლინეს. მათი ვინაობა საზოგადოებისთვის რამდენიმე დღეში გახდება ცნობილი.
გამარჯვებული ჟურნალისტები რამდენიმე ნომინაციაში გამოვლინდნენ. ჟურნალისტური ნამუშევრები შეაფასა სპეციალურმა ჟიურიმ, რომლის წევრები არიან: შსს-ს საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი ნინო გიორგობიანი, შსს-ს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის პროექტების მართვის სამმართველოს უფროსი მაკა ფერაძე, შსს-ს აკადემიის პროფესიული მომზადების სამმართველოს საპატრულო პოლიციის ფაკულტეტის უფროსი ნოდარ სააკაშვილი, არასამთავრობო ორგანიზაცია „ძალადობისგან დაცვის ეროვნული ქსელი“-ს თავმჯდომარე ნატო შავლაყაძე, გაეროს ქალთა ორგანიზაციის წარმომადგენელი გვანცა ასათიანი, ფსიქოლოგი თეა გოგოტიშვილი, მწერალი დათო ტურაშვილი, ტელეწამყვანი ირაკლი ჩიხლაძე.
დღესვე გამოვლინდნენ კონკურსში გამარჯვებული მოქალაქეები - ოჯახში ძალადობის თემაზე შექმნილი საუკეთესო სლოგანის, ლოგოსა და ფოტოსურათის ავტორები. საკონკურსო ნამუშევრები კამპანიის „ფეისბუკი“-ს გვერდზე აიტვირთა და გამარჯვებულები ხმების რაოდენობით გამოვლინდნენ.
კონკურსში გამარჯვებულები შსს-სა და გაეროს ქალთა ორგანიზაცია „UN WOMAN“-ისგან სიგელებითა და საჩუქრებით დაჯილდოვდებიან.

Within the frames of the social campaign initiated by the Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze, jury meeting was held to discuss contest results which were announced for citizens and journalists. Jury members evaluated submitted materials and revealed winners. Their names will be made public in the following days.
Best journalists were revealed by the jury according to their materials. Materials were evaluated by members of special jury group, namely: head of MIA Public Relations Department Nino Giorgobiani, head of Project Management Division of International Relations Division Maka Peradze, head of Patrol Police Faculty of Professional Training Division Nodar Saakashvili, chairperson of “National network for the Protection from Violence” non-governmental organization Nato Shavlakadze, representative of UN Women Gvantsa Asatiani, psychologist Tea gogotishvili, writer Dato Turashvili and TV presenter Irakli Chikhladze.
Today citizens who won the contest for the best slogan, logo and photo were also named. Winners were revealed according to the number of “likes” after posting contest materials on the page of the official “facebook” page of the Ministry.
Winners will be awarded by the Ministry of Internal Affairs and UN Women organization with certificates and prizes. Ministry of Internal Affairs, along with other state agencies launched the social campaign against domestic violence –“No to Violence” with the support of the US Embassy on November 25.