შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1999 წელს დაბადებული რ.ა. დააკავეს.
მას ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარება ედება ბრალად.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 21 იანვარს, ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნატანებში, მშობლების საცხოვრებელ სახლში, ოჯახური კონფლიქტის დროს, მამას - 1960 წელს დაბადებულ ა.ფ.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა და მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, რ.ა. ბრალდებულის სახით დააკავეს. პოლიციის მიერ შემთხვევის ადგილიდან ნივთმტკიცების სახით ამოღებულია დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა, ხოლო დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას კი ამოღებულია "ნაგანის" ტიპის ცეცხლსასროლი იარაღი.
ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 11 პრიმა-109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ვ“ ქვეპუნქტით და 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.

The officers of Guria Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained R.A. (DoB1999) as a result of operative-investigative activities.
The mentioned person is accused of committing premeditated murder of a family member under aggravating circumstances as well as of illegal purchase, keeping and carrying of a firearm.
The investigation established that on January 21 of the current year, during a family conflict, the detainee inflicted several wounds with a cold steel to his father - A.F. (DoB1960) and fled from the crime scene. The incident took place at the parents' house located in the village of Natanebi, Ozurgeti Municipality. Due to the received injuries the victim died at the place of crime.
As a result of operative-investigative and search activities, the law enforcers took R.A. under arrest. Police seized a weapon of crime - knife from the scene as evidence, as well as "Nagan" pistol as a result of detainee’s personal search.
Investigation in progress on the fact of premeditated murder committed under aggravated circumstances against a family member and illegal purchase, keeping and carrying of a firearm -Article 11- 109, Part II, Subparagraph "F" and Article 236 III and IV parts of the Criminal Code of Georgia.