შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს განსაკუთრებულ საგანგებო სიტუაციებზე რეაგირების სამმართველოში სამოქალაქო თავდაცვის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებას დაესწრო.
შს მინისტრმა სააგენტოს პირად შემადგენლობას სიტყვით მიმართა და სამოქალაქო თავდაცვის საერთაშორისო დღე მიულოცა. გიორგი მღებრიშვილმა, ღონისძიებაზე მოწვეულ სტუმრებთან ერთად, განსაკუთრებულ საგანგებო სიტუაციებზე რეაგირების სამმართველოს ეზოში სახანძრო-სამაშველო ტექნიკის გამოფენა და სააგენტოს ახალი ადმინისტრაციული შენობა დაათვალიერა. აღნიშნული შენობა აშშ-ს ევროპული სარდლობის ჰუმანიტარული დახმარების პროგრამის ფარგლებში აშენდა.
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს დირექტორმა ზვიად ქაწაშვილმა შს მინისტრსა და დამსწრე სტუმრებს გასული წლის განმავლობაში გაწეული საქმიანობის, მათ შორის, სააგენტოს ახალი საიტის შესახებ პრეზენტაცია წარუდგინა.
ღონისძიების ფარგლებში, ასევე ჩატარდა სიმულაციური ჩვენება: ხანძრის ქრობა, ქიმიურ ინციდენტზე რეაგირება, დაზარალებულის სიმაღლიდან ჩამოყვანა და ძაღლის დახმარებით ნანგრევებიდან ამოყვანა.
სამოქალაქო თავდაცვის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით, გიორგი მღებრიშვილმა შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს წარმატებული თანამშრომლები მადლობის სიგელებით დააჯილდოვა.

Mr. Giorgi Mgebrishvili, the Minister of Internal Affairs attended the event dedicated to the International Civil Defense Day in the Special Emergency Situations Response Division of the Emergency Situations Management Agency of the MIA.
The Minister personally addressed the staff of the Agency and congratulated on the International Civil Defense Day. Mr. Giorgi Mgebrishvili, along with the invited guests, viewed the fire-rescue equipment exhibited in the yard of the Special Emergency Situations Response Division and a new administrative building of the Agency. The mentioned building was built within the frames of the humanitarian aid program of the USA European Command.
Mr. Zviad Katsashvili, the Director of the Emergency Situations Management Agency made the presentation before the Minister and the invited guests about the activities carried out in the last year and a new site of the Agency.
The event also included simulated exercise: fire extinguishing, response to chemical incident, taking the victim from height and bringing the victim out of ruins with the help of a dog.
Mr. Giorgi Mgebrishvili awarded the successful employees of the Emergency Situations Management Agency with the Appreciation Certificates in connection with the International Civil Defense Day.