ბორჯომის ხეობაში შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის საველე შტაბი მუშაობას აგრძელებს. შტაბს შინაგან საქმეთა მინისტრი, გიორგი მღებრიშვილი ხელმძღვანელობს.
გიორგი მღებრიშვილმა საველე შტაბში თათბირი გამართა, რომელსაც მთავრობის წევრები და შსს-ს სხვადასხვა დანაყოფის ხელმძღვანელები ესწრებოდნენ.
საგანგებო შტაბის სხდომაზე გასული ღამის მანძილზე ბორჯომის ხეობაში ხანძრის სალიკვიდაციო სამუშაოების შესახებ ინფორმაცია მოისმინეს.
ბორჯომის ხეობაში გაჩენილი ხანძარი ლიკვიდირებულია. ამ დროისთვის მიმდინარეობს ცალკეული კერების დამუშავება.
მთელი ღამის მანძილზე ხეობაში საგანგებო რეჟიმში მუშაობას აგრძელებდნენ შსს-ს სახანძრო-სამაშველო ბრიგადები, შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომლები, ეროვნული სატყეო სააგენტოს თანამშრომლები და თავდაცვის სამინისტროს საჯარისო დანაყოფები. მობილიზებულია ავიაცია, რომელიც საჭიროების შემთხვევაში, ხანძრის სალიკვიდაციო სამუშოებში ისევ ჩაერთვება.
საგანგებო შტაბი მუშაობას ხანძრის კერების სრულ დამუშავებამდე განაგრძობს. რამდენიმე დღის განმავლობაში, ნახანძრალ ტერიტორიაზე, ასევე, სოფელ დაბის მიმდებარედ არსებულ ტყის მასივში, შსს-ს მეხანძრე-მაშველები 24 საათიან მონიტორინგს განახორციელებენ.

Field operations center continues to operate in Borjomi gorge. The center is headed by the Minister of Internal Affairs of Georgia, Giorgi Mgebrishvili.
Giorgi Mgebrishvili held a meeting in the center which was attended by the members of the government and heads of various MIA units.
Meeting attendees got familiarized with the fire liquidation works held in Borjomi gorge throughout the night.
Fire in Borjomi gorge has been liquidated. At this moment particular fire pockets are being handled.
Fire-fighting brigades had been operating in the gorge during the night time period as well as MIA Special Tasks Department forces, National Forestry Agency and military servicemen of the Ministry of Defense of Georgia. Aviation is also mobilized, which will immediately get involved in the operation if necessary.
Field operations center will continue operation till the fire pockets are completely extinguished. MIA fire-fighters will conduct round-the-clock monitoring in the giver forest area.