შინაგან საქმეთა მინისტრმა, გიორგი მღებრიშვილმა საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თბილისისა და რეგიონების სამმართველოების თანამშრომლებთან თათბირი ჩაატარა.
თათბირზე შს მინისტრმა საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტში განხორციელებულ საკადრო ცვლილებებზე, დაგეგმილ რეფორმებსა და დეპარტამენტის განვითარების სტრატეგიაზე ისაუბრა.
„თქვენ იცით, რომ შსს-ში ჩვენ გავატარეთ ფუნდამენტური რეფორმები სხვადასხვა მიმართულებით. თუმცა ახლა, განვლილი პერიოდი იძლევა უფრო სიღრმისეული ანალიზისა და შეფასების საშუალებას, რაც მაძლევს მყარ საფუძველს, მივიღო რიგი გადაწყვეტილებები უწყების კიდევ უფრო ეფექტიანი განვითარების მიზნით. დღეს ჩემი პრიორიტია საპატრულო პოლიციის რეფორმა, რათა ის სრულად აკმაყოფილებდეს იმ მოთხოვნებსა და მოლოდინს, რაც საზოგადოებას, მოქალაქეებს მის მიმართ აქვთ.
აქ მოგიწვიეთ იმისთვის, რომ პირადად გაგაცნოთ ჩვენი სტარტეგია და გეგმა, რადგან თითოეული თქვენგანის მოტივაციას და გააზრებულ ნაბიჯს ამ საქმეში გადამწყვეტი მნიშვნელობა აქვს“, - განაცხადა გიორგი მღებრიშვილმა.
შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა, ალექსანდრე ხვადაგიანმა აჭარის, ქვემო ქართლის, სამეგრელო-ზემო სვანეთის და შიდა ქართლის მთავარი სამმართველოების თანამშრომლებს ახალი ხელმძღვანელები წარუდგინა. საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარ სამმართველოს - ლევან მაისურაძე, ქვემო ქართლის მთავარ სამმართველოს - კახაბერ ბუხრაძე, სამეგრელო-ზემო სვანეთის მთავარ სამმართველოს - ნიკოლოზ გადელია, ხოლო შიდა ქართლის მთავარ სამმართველოს მიხეილ კალაძე უხელმძღვანელებს.
როგორც შს მინისტრმა აღნიშნა, საკადრო ცვლილებებთან ერთად, საპატრულო პოლიციის წარმატებული მუშაობისთვის, საჭიროა კომპლექსური ღონისძიებები, მათ შორის, თანამედროვე ტექნოლოგიური სიახლეების დანერგვა.
გიორგი მღებრიშვილმა საპატრულო პოლიციის თანამშრომლების გადამზადების სპეციალური კურსის შესახებ ისაუბრა, რომელიც პოლიციელთა კვალიფიკაციის და საპოლიციო საქმიანობის ეფექტიანობის ამაღლებას ისახავს მიზნად. აღნიშნული კურსი შსს-ს აკადემიაში ჩატარდება და მოიცავს როგორც თეორიულ ნაწილს, ასევე, ტაქტიკურ სწავლებას და პრაქტიკულ მომზადებას. გადამზადების კურსს, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, სახაზო-საპატრულო სამმართველოების ყველა თანამშრომელი გაივლის და შესაბამის საკვალიფიკაციო გამოცდებს ჩააბარებს.

Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili held meeting with the employees of the regional and Tbilisi divisions of the Patrol Police Department.
At the meeting Minister discussed recently implemented changes within Patrol Police and tackled development strategy of the Department.
“As you know, we’ve implemented fundamental changes in the Ministry towards various directions, however, now, the last period gives you a more in-depth analysis and assessment, giving me a solid basis to make a number of decisions for more efficient development of the agency. Today, my priority is the patrol police reform to meet the needs and expectations that the public has in towards this agency.
We invited you here to personally get introduced to our strategy and plan, because your motivation and thoughtful actions have a great importance."- noted Minister Mgebrishvili.
Director of the Patrol Police Department Aleksandre Khvadagiani introduced heads of the regional divisions of the patrol police to the patrol inspector. Adjara division will be headed by Levan Maisuradze, Kvemo Kartli- Kakhaber Bukhradze, Samegrelo-Zemo Svaneti- Nikoloz Gadelia, Shida Kartli region-Mikheil Kaladze.
As the Minister of Internal Affairs noted, along with staff changes, complex measures are needed for successful work of patrol police, including introduction of modern technological innovations.
Giorgi Mgebrishvili reviewed the special course of retraining of patrol police officers aimed at raising efficiency of police officers' qualification and police activities. This course will be conducted at the Academy of the MIA and include both, theoretical part, as well as tactical training and practical training. Retraining course will involve all employees of the Patrol Police Departments throughout the country who will also pass relevant qualification exams.