შინაგან საქმეთა სამინისტროს „ამბასადორიალი 2017”-ის მონაწილეები და საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრი, მიხეილ ჯანელიძე ეწვივნენ. სტუმრებს შს მინისტრმა გიორგი მღებრიშვილმა უმასპინძლა და უწყების მაღალტექნოლოგიური და მულტიფუნქციური ერთობლივი ოპერაციების ცენტრი დაათვალიერებინა.
ერთობლივი ოპერაციების ცენტრის თანამშრომლები საზღვარგარეთ საქართველოს დიპლომატიური წარმომადგენლობების ხელმძღვანელებს და საქართველოს საპატიო კონსულებს ცენტრის შექმნის მიზანზე, დანიშნულებასა და ფუნქციებზე ესაუბრნენ. სტუმრები ცენტრის მუშაობის სპეციფიკას, ადმინისტრაციული სამართალდარღვევების გამოვლენისა და სატრანსპორტო ნაკადების მართვის პროცესს ადგილზე გაეცნენ.
შსს-ს ერთობლივი ოპერაციების ცენტრი დანაშაულის პრევენციას, მომხდარ დანაშაულზე ოპერატიულ რეაგირებას, დამნაშავე პირების დროულად დადგენა-დაკავებას, ადმინისტრაციული სამართალდარღვევების გამოვლენასა და აღკვეთას, სატრანსპორტო ნაკადების მართვას, უტყუარი მტკიცებულებების მოპოვებას, ასევე, სამინისტროს სისტემაში მაღალი ტექნოლოგიების დანერგვასა და განვითარებას უზრუნველყოფს.

"Ambassadorial 2017" program participants and the Minister of Foreign Affairs of Georgia Mikheil Janelidze visited the Ministry of Internal Affairs. Guests were hosted by the Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili who showed guests around the high-tech and multi-functional Joint Operations Center.
Joint Operations Center staff familiarized representatives of the Georgian diplomatic missions abroad and the heads of the honorary consulates with the purpose and functions of the center. Visitors got acquainted with work specifics of the center, process of handling traffic movement and detection of administrative violations.
MIA Joint Operations Center provides the following services: prevention of crime, quick response, establishment of the violators and detention, detection of administrative offences and foiling of the crime,maintenance of traffic movement, extraction of incontrovertible evidence, introduction of the latest technologies and monitoring its implementation.