შინაგან საქმეთა მინისტრი, გიორგი მღებრიშვილი 2008 წლის აგვისტოს ომის დროს დაღუპული შს სამინისტროს 19 თანამშრომლის ოჯახის წევრებს შეხვდა. შეხვედრას ესწრებოდნენ დაღუპულთა ოჯახები თბილისიდან და საქართველოს სხვადასხვა რეგიონიდან.
შეხვედრის დაწყებამდე, გიორგი მღებრიშვილმა და შსს-ს დაღუპული თანამშრომლების ოჯახის წევრებმა სამინისტროს ეზოში, სამსახურებრივი მოვალეობის დროს დაღუპული შს სამინისტროს თანამშრომლების მემორიალი გვირგვინითა და ყვავილებით შეამკეს.
შს მინისტრმა დაღუპული თანამშრომლების ოჯახის წევრებს მიმართა: „2008 წლის აგვისტოს ომს შს სამინისტროს გმირი თანამშრომლების სიცოცხლე შეეწირა. საამაყო და დასაფასებელია თითოეული დაღუპული მებრძოლის ღვაწლი. სწორედ მათ მაგალითზე უნდა აღიზარდონ მომავალი თაობები. ჩვენ ყოველთვის პატივს მივაგებთ მათ მარადიულ ხსოვნას და ზურგს გავუმაგრებთ მათ ოჯახებს. თქვენ ეს იცით და გრძნობთ... და ეს ყოველთვის ასე იქნება!.. ვუყურებ ჩვენი გმირების შვილებს და არ მტოვებს განცდა იმისა, რომ ისინი ჩვენი ბიჭების მომავალია, ჩვენი საამაყო შთამომავლობა, რომლებიც ღირსეულად ატარებენ გმირი მამის შვილის საპატიო სახელს. ჩვენ კი, ჩვენი მხრიდან, მაქსიმალურად გვერდით დაგიდგებით. იცოდეთ, ყველა პოლიციელი თქვენი და თქვენი ოჯახის მეგობარია. თითოეული პოლიციელი თქვენი ოჯახის წევრია. ყველაფერს გავაკეთებთ, მცირედით მაინც რომ შეგიმსუბუქოთ ის ტკივილი და ტვირთი, რაც თქვენს ოჯახებს ამ გმირების წასვლის შემდეგ დააწვა. ეს ბავშვები ჩვენი შვილები არიან“.
შს მინისტრმა დაღუპული პოლიციელის, გია რომელაშვილის იუბილარ შვილებს - 14 წლის თამარს და 25 წლის მარიამს დაბადების დღე მიულოცა, აგვისტოს ომში დაღუპული ყველა თანამშრომლის ოჯახის წევრებს კი ფულადი დახმარება და საჩუქრები გადასცა.

Mr. Giorgi Mghebrishvili, the Minister of Internal Affairs met with the members of 19 families of the MIA employees fallen in August war in 2008. The meeting was attended by the families from Tbilisi and different regions of Georgia.
Before the meeting Mr. Giorgi Mghebrishvili and the family members of the fallen employees of the MIA laid the flowers and a wreath on the memorial of the policemen fallen in the line of duty located in the yard of the Ministry.
The Minister of Internal Affairs addressed the family members of the deceased employees: "The August 2008 war sacrificed the lives of the heroes of the Ministry of Internal Affairs. The contribution made by each employee is valuable and proud. They brought up the example to future generations. We will honor their memory forever and support their families. You know and feel it ... and it will always be so!... I look at the children of our heroes and have the strong sense that they are the future of our guys, they are our generation to be proud of, and they will carry the honorable names of their fathers. We, on our part, will maximally support you. You should know that every policeman is your and your family friend. Each police officer is a member of your family. We will do everything to slightly alleviate the pain and burden that took your families after the departure of the heroes. These children are our children. "
The Minister congratulated on the birthdays to the daughters of Gia Romelashvili, deceased policeman – 14-year-old Tamar and 25-year-old Mariam. Mr. Giorgi Mghebrishvili delivered gifts and financial aids to the family members of all the employees fallen in August war.