საქართველოს ვიცე-პრემიერი და შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი გახარია ესპანეთის სამეფოს ეროვნული პოლიციის კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის გენერალურ კომისარს - ელოი კუიროს ალვარესს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ხაზგასმით აღნიშნეს საქართველოსა და ესპანეთის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებული ნაყოფიერი თანამშრომლობა, რომელიც საერთაშორისო ხელშეკრულებების საფუძველზე ხორციელდება.
გიორგი გახარიამ და ელოი კუიროს ალვარესმა ბოლო პერიოდში ქართველი და ესპანელი სამართალდამცველების აქტიური თანამშრომლობის შედეგად, წარმატებით განხორციელებული ერთობლივი ოპერაციებისა და ესპანეთში საქართველოს პოლიციის ატაშეს ეფექტური საქმიანობის შესახებ ისაუბრეს.
მხარეებმა, ასევე, განიხილეს რეადმისიის საკითხებში თანამშრომლობის მნიშვნელობა. როგორც შეხვედრაზე აღინიშნა, რეადმისიის მოთხოვნები ქართული მხარის მიერ 100%-ით სრულდება.
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა ესპანურ მხარეს საქართველოდან თავშესაფრის მაძიებლების რაოდენობის შემცირების მიმართულებით საქართველოს მთავრობის მიერ დაგეგმილი ღონისძიებები, სამინისტროს პრიორიტეტები, უწყებაში მიმდინარე რეფორმები და სამომავლო გეგმები გააცნო.

Mr. Giorgi Gakharia, the Vice-Premier, the Minister of Internal Affairs of Georgia held a meeting with Mr. Eloy Quiros Alvarez, the Commissary-General of Judiciary Police of the National Police Corps of the Kingdom of Spain
At the meeting, the sides emphasized the existing fruitful cooperation between the law enforcement agencies of Georgia and the Kingdom of Spain, which is implemented on the basis of international treaties.
Mr. Giorgi Gakharia and Mr. Eloy Quiros Alvarez have talked about the successful operations carried out jointly by the Georgian and Spanish law enforcers and the effective work-activities of the Georgian Police Attach� in Spain.
Also, the sides discussed the importance of cooperation in readmission issues. As it was noted at the meeting, readmission requirements are completed by 100% by Georgian side.
The Minister of Internal Affairs of Georgia informed the Spanish side about measures planned by the Government of Georgia in the direction of reduction of asylum seekers from Georgia, priorities of the Ministry, ongoing reforms and future plans.