შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა, მიღებული ოპერატიული ინფორმაციის შემდეგ, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის ქვემო ქართლის ბირთვული და რადიაციული უსაფრთხოების სააგენტოს ობიექტის ინსპექტორი, პოლიციის მაიორი ნ.ბ. თაღლითობის ფაქტზე დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 6-დან 9 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ნ.ბ.-მ მოქალაქე ა.მ-ს ძალოვან სისტემაში სამსახურის დაწყებაში დახმარებას დაჰპირდა, სანაცვლოდ, დოკუმენტებისა და საქმის მოგვარებისთვის მოსთხოვა თანხა - 4000 ლარამდე. სამართალდამცველებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნ.ბ. იმ დროს დააკავეს, როდესაც მოქალაქემ მოთხოვნილი თანხის ნაწილი გადასცა. პოლიციამ აღნიშნული თანხა ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება სამსახურებრივი მდგომარეობის გამოყენებით ჩადენილი თაღლითობის ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სსკ-ს 180-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით.

The officers of the General Inspection of the Ministry of Internal Affairs on the basis of the judge's decision, following the operative information received detained the Police Major N.B., the inspector of the Nuclear and Radiation Safety Agency of Kvemo Kartli of the Security Police Department on the fact of fraud. The crime committed by him envisages imprisonment from 6 to 9 years in length.
The investigation established that N.B. promised to help the citizen in beginning the service in the law enforcement system, instead he demanded money for the documents - approximately 4000 GEL. At the moment of handing over the part of money the law enforcers, as a result of the investigative actions detained the offender. The Police seized this amount of money as material evidence.
The investigation is in progress on the fact of fraud committed by the use official position (parts 2 and 3 of the Article 180 of the Criminal Code of Georgia).