შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის სახელმწიფო რეზერვებისა და სამოქალაქო უსაფრთხოების სერვისების სააგენტოს ორგანიზებითა და საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის ჩართულობით, „ბათუმი არენას“ თანამშრომლებისთვის ბათუმის მთავარ საფეხბურთო მოედანზე სახანძრო-სამაშველო სიმულაციური სწავლება ჩატარდა.
ღონისძიება საგანგებო სიტუაციების დროს ქცევის წესების, ხანძრის ქრობის და დაშავებულთა ევაკუაციის თეორიულ და პრაქტიკულ სავარჯიშოებს მოიცავდა. პრაქტიკული სწავლების განმავლობაში, საფეხბურთო მოედნის თანამშრომლებმა სახანძრო-სამაშველო უსაფრთხოების ზომების დაცვისა და საგანგებო სიტუაციების დროს მოქმედების შესახებ ცოდნა და გამოცდილება აიმაღლეს. მეხანძრე-მაშველებმა სპეციალური ტექნიკითა და აღჭურვილობით ხანძრის დროს მოქმედების ყველა აუცილებელი კომპონენტის დემონსტრირება მოახდინეს.
წვრთნებში, სახანძრო-სამაშველო ძალების დეპარტამენტის თანამშრომლებთან ერთად, შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის და სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ცენტრის წარმომადგენლებიც მონაწილეობდნენ.
სიმულაციური სწავლების დროს 350 ადამიანის ევაკუაცია განხორციელდა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურში სახანძრო და სამოქალაქო უსაფრთხოების მიმართულებით დანერგილია სერვისები, რომლითაც სხვადასხვა ორგანიზაცია სახელმწიფო რეზერვებისა და სამოქალაქო უსაფრთხოების სააგენტოს მეშვეობით სარგებლობს.

With the organization of the Agency of State Reserves and Services of Civil Security of the Emergency Situations Management Service under the Ministry of Internal Affairs and with the involvement of the Georgian Football Federation, a fire-rescue simulation exercise was conducted for the employees of "Batumi Arena" on the main football field in Batumi.
The event included theoretical and practical exercises on the rules of behavior during emergency situations, fire fighting and evacuation of the injured. During the practical training, the employees of the football field boosted their knowledge and experience in the observance of fire-rescue safety measures and actions during emergency situations. Firefighters with special gear and equipment demonstrated all necessary components of action during a fire.
Representatives of various units of the Ministry of Internal Affairs and emergency medical assistance center also participated in the exercises, together with the employees of the Fire and Rescue Forces Department.