შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთებით დიდი ოდენობით ქრთამის აღების ფაქტზე, თბილისის საბურთალოს რაიონის გამგეობის ინფრასტრუქტურის სამსახურის უფროსი სპეციალისტი მიხეილ ქვირია დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ 3 მარტს მიხეილ ქვირიამ ინდოეთის და ერაყის მოქალაქეებს თბილისში, ლისის ტბის მიმდებარე ტერიტორიაზე, საბურთალოს რაიონის მუნიციპალიტეტის საკუთრებაში არსებული 6300 კვ.მ მიწის ნაკვეთის შესაძენად აუქციონის მომზადებისა და ჩატარების უზრუნველყოფაში დახმარების გაწევის სანაცვლოდ, ქრთამის სახით მოსთხოვა და გამოართვა 10 000 აშშ დოლარი.
გამოძიება დიდი ოდენობით ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 338-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით, რაც სასჯელის სახით 7-დან 11 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

Anti-corruption Agency detained senior specialist of Saburtalo district for bribery
Officers of Anti-corruption Agency of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-searching and investigative activities detained senior specialist of infrastructure department of Saburtalo municipality -Mikheil Kviria for bribery in especially large quantities.
Investigation established that on March 3 Mikheil Kiria accepted 10 000 USD as a bribe from citizens of India and Iraq in return for assisting in preparing and conducting auction regarding 63000 square feet land area owned by Saburtalo municipalaity, which was planned to be purchased by the mentioned citizens. For the mentioned service Mikheil Kiria demanded and received 10 000 US dollars as a bribe.Investigation is in progress on the fact of bribery, article 338, II part B sub-paragraph of the Criminal Code. The committed crime envisages from 7 to 11 years of imprisonment.