შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოში გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ - „112“-დან შევიდა შეტყობინება, რომ ახალციხეში, სოფელ სვირის მიმდებარედ, მთის ფერდობზე, წიწვოვანი ტყის მასივში ხანძარი გაჩნდა. შეტყობინების მიღებიდან რამდენიმე წუთში, ადგილზე უკვე იმყოფებოდა ათეულობით მეხანძრე-მაშველი.
შინაგან საქმეთა მინისტრის გადაწყვეტილებით, ხანძრის ქრობის პროცესში შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის ვეტმფრენი ჩაერთო.
შსს-ს მეხანძრე-მაშველები და სასაზღვრო პოლიციის მფრინავები ყველა საჭირო ღონისძიებას ახორციელებენ ხანძრის უმოკლეს დროში ლოკალიზებისთვის. ამ დროისთვის ხანძრის ფართო მასშტაბებზე გავრცელება არ დაფიქსირებულა.

Emergency Response Center 112 of the Ministry of Internal Affairs received a report according to which fire broke out on the slope of the mountain, located near to Sviri village, Akhaltsikhe. Several minutes later after receiving the report, dozens of firefighters had already arrived at the scene.
Under the decision of the Minister of Internal Affairs Border Police helicopter got involved in fire-extinguishing activities.
MIA fire-rescuers and pilots of the Border Police carry out all necessary activities to located fire in the shortest period of time. At this moment the spread of the fire has not been reported.