შინაგან საქმეთა სამინისტროს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ს საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით მყოფი გერმანიის ფედერალური კრიმინალური სამსახურის პრეზიდენტი ჰოლგერ მიუნხი დელეგაციასთან ერთად ეწვია.
გერმანელ სტუმრებს „112“-ის დირექტორმა გიორგი ბიჭაშვილმა უმასპინძლა და გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრი დაათვალიერებინა. დელეგაციის წევრები ცენტრის მუშაობას, ასევე, ზარის მიღებისა და შეტყობინების დამუშავების პროცესს გაეცნენ.
სტუმრები „112“-ის სამომავლო გეგმებითაც დაინტერესდნენ. დელეგაციის წევრებმა ქვეყანაში მოქმედი გადაუდებელი დახმარების ერთიანი ნომრის სერვისების და ფუნქციონირების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიიღეს.

The delegation headed by Mr. Holger Muench, the President of the German Federal Criminal Service paying an official visit to Georgia visited the Emergency Assistance Operative Management Center “112” of the Ministry of Internal Affairs.
The members of the delegation were hosted by Mr. Giorgi Bichashvili, Director of the “112”. The guests viewed the Center, got familiarized with the specifics of the work of the “112” operators and attended the calls receiving and reports processing process.
The guests got interested in the future plans of the “112” service as well. The members of delegation were provided with the detailed information on functioning of the Unified Emergency Number in the country.