შინაგან საქმეთა სამინისტროს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ს საქართველოში ვიზიტით მყოფი 16 გერმანელი ჟურნალისტი ეწვია.
სტუმრებს „112“-ის დირექტორმა, გიორგი ბიჭაშვილმა უმასპინძლა და ქოლ-ცენტრი დაათვალიერებინა. გერმანელი ჟურნალისტები გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრში ზარის მიღებისა და შეტყობინების დამუშავების პროცესს დაესწრნენ.
უცხოელი ჟურნალისტები „112“-ის სერვისებით და სამომავლო გეგმებით დაინტერესდნენ. სტუმრებმა ქვეყანაში მოქმედი გადაუდებელი დახმარების ნომრის ფუნქციონირების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიიღეს.
გერმანელ ჟურნალისტთა საქართველოში ვიზიტის მიზანი არსებული ვითარების, განხორციელებული და დაგეგმილი რეფორმების, საქართველოს ეკონომიკური და საინვესტიციო გარემოს უკეთ გაცნობაა.
მედიატურში ბერლინის პრესკლუბის წევრები მონაწილეობენ, რომლებიც გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის წამყვან მედია საშუალებებს წარმოადგენენ.

16 German journalists paying a visit to Georgia visited the Emergency Assistance Operative Management Center “112” of the Ministry of Internal Affairs.
The guests were hosted by Mr. Giorgi Bichashvili, the Director of the “112”. The guests viewed the call-center, got familiarized with the specifics of the work of the “112” operators and attended the calls receiving and reports processing process.
The foreign journalists got interested in the future plans of the “112” service as well. The guests were provided with the detailed information on functioning of the Unified Emergency Number in the country.
The main goal of the visit of German journalists to Georgia was to get familiarized with the current situation, ongoing and planned reforms, economic and investment environment of Georgia.
Participants of the media tour are the members of Berlin Press Club representing leading mass media of the Federal Republic of Germany.