შინაგან საქმეთა სამინისტროს „112“-ის დეპარტამენტმა კაჭრეთში მასმედიის წარმომადგენლებისთვის მედიატური გამართა. მედიატურში ტელე, რადიო, ინტერნეტ და ბეჭდური მედიის 20-ზე მეტმა წარმომადგენელმა მიიღო მონაწილეობა.
„112“-ის მიერ მედიატურის ჩატარების მიზანი იყო, ჟურნალისტებს მაქსიმალური ინფორმაცია მიეღოთ გადაუდებელი დახმარების ერთიანი ნომრის ფუნქციონირების შესახებ და „112“-ის წარმომადგენლებისაგან გაცნობოდნენ დასრულებულ, მიმდინარე თუ სამომავლო პროექტებს.
მედიატურის ფარგლებში განიხილეს ჟურნალისტებისთვის საინტერესო ყველა საკითხი, გააცნეს „112“-ის მუშაaობის სპეციფიკა, 2013-2014 წლის სტატისტიკა, მიიღეს დეტალური ინფორმაცია, თუ რა ღონისძიებები განხორციელდა გადაუდებელი დახმარების ერთიანი ნომრის ცნობადობის გაზრდის და მოქალაქეთათვის უკეთესესი სერვისის შეთავაზების კუთხით. ასევე შეიტყვეს, რა ცვლილებები შევიდა კანონში და რა კუთხით გამკაცრდა სასჯელი არამიზნობრივი ზარის განხორციელების შემთხვევაში.
„112“-ის წარმომადგენლებმა ორი დღის განმავლობაში ჩაატარეს პრეზენტაციები ცენტრისთვის აქტუალურ თემებზე და მედიის წარმომადგენლებმა მათთვის საინტერესო კითხვებზე მიიღეს ამომწურავი პასუხები.
„112“ მსგავსი მედიატურის ჩატარებას სხვადასხვა მედიასაშუალების წარმომადგენლებისთვის მომავალშიც გეგმავს.

Head of “112” of the Ministry of Internal Affairs has hosted media tour in Katchreti for the represtatives of media. In the mentioned event up to 20 journalists of TV, internet and press were involved.
Aim of the media tour was to familiarize journalists on the functions of “112” and to be introduced with completed, ongoing and future plans.
Within the frames of media tour all issues towards which journalists expressed their special interest were discussed, they received comprehensive information on specifics in the operation of “112” reviewed 2013-2014 statistics and were familiarized with activities held by the center to raise the awareness of “112” service and to provide better service to citizens. They also got informed on changes made to the legislation particularly on sanctions which became more severe towards those who make false notification to 112.
“112” represetatives held presentations on interesting issues and additionally media representatives received detailed answers on their questions.