შინაგან საქმეთა მინისტრი საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ „112“-ს ეწვია. ვახტანგ გომელაური ცენტრის თანამშრომელს, 2019 წლის საუკეთესო დისპეტჩერს - სალომე ბასილაძეს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს შეხვდა და მისთვის მოულოდნელად, გაწეული ეფექტიანი საქმიანობისთვის სპეციალური მედალიონით დააჯილდოვა.
სალომე ბასილაძე "112-ში მერვე წელია, ცენტრის გახსნის დღიდან, საპატრულო პოლიციის მიმართულებით მუშაობს.
"ეს ჯილდო ჩემთვის ძალიან მოულოდნელი და სასიხარულოა. ამავე დროს, იგი უდიდესი მოტივაციაა, რომ კიდევ უფრო მეტი მონდომებით გავაგრძელო ჩემი პროფესიული საქმიანობა და მოქალაქეების დახმარება", - განაცხადა სალომე ბასილაძემ.
დაჯილდოების შემდეგ, შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი „112“-ის თანამშრომლებს შეხვდა და ცენტრის ხელმძღვანელისგან სამომავლო გეგმების შესახებ ინფორმაცია მიიღო.

The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri visited Public Safety Management Center 112 and met with the employees of the Center, during the visit the Minister met Salome Basiladze - the best dispatcher of 2019 and unexpectedly for her awarded her with the special medallion for the excellent service.
Salome Basiladze has been working for 112 Center in the Patrol Police direction since the day of its opening.
“I did not expect to receive this award, it’s very exciting and at the same time serves as the best tool for motivating me to accomplish my duties in a more efficient way and provide citizens with assistance”- stated Salome Basiladze.
After handing over the award, the Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri met with the employees of the Public Safety Management Center 112 and received information regarding the future plans from the Center leadership.