შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ქალაქ თბილისის პროკურატურის თანამშრომლებთან ერთად ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გლდანში მომხდარი ძალადობის ფაქტზე, ორი ან მეტი პირის მიმართ ჯგუფურად ჩადენილი ძალადობის ბრალდებით 6 პირი დაკავეს.
დაკავებულები არიან: 1988 წელს დაბადებული ე.ჩ., 1996 წელს დაბადებული ტ.ხ.,1988 წელს დაბადებული გ.ქ., 1989 წელს დაბადებული ლ.ა., 1997 მ.ს. და 1994 წელს დაბადებული ბ.ა.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა, მიმდინარე წლის 22 სექტემბერს, გლდანში, ფიზიკური დაზიანებები მიაყენეს თბილისის საკრებულოს ერთ-ერთ დეპუტატს და მის თანმხლებ პირებს, რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
სამართალდამცველებმა ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულში მონაწილე 6 პირი ცხელ კვალზე დააკავეს.
ორი ან მეტი პირის მიმართ ჯგუფურად ჩადენილი ძალადობის ფაქტზე გამოძიება
სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლის პირველი პრიმა ნაწილის "ბ" და "გ" ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.
აღსანიშნავია, რომ ძალადობის ფაქტზე შემოსული შეტყობინების საფუძველზე ადგილზე მისულ სამართალდამცველებს დაშავებული პირების მეგობრებმა და თანაპარტიელებმა სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებაში ხელი შეუშალეს, მიაყენეს სიტყვიერი, ასევე, ფიზიკური შეურაცხყოფა და წინააღმდეგობა გაუწიეს, რა დროსაც პოლიციამ 3 პირი ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის შესაბამისად დააკავა. ასევე, ადმინისტრაციული სამართალწარმოება დაიწყო იმ პირების მიმართაც, რომლებიც სამართალდამცველებს ხელს უშლიდნენ და წინააღმდეგობას უწევდნენ სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას.
დაპირისპირების შედეგად, პოლიციის თანამშრომლებს სხეულზე სხვადასხვა სახის დაზიანება აღენიშნებათ.
სამსახურებრივი საქმიანობის შესრულების დროს პოლიციელებზე თავდასხმის ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 353-ე პრიმა მუხლით მიმდინარეობს.

Employees of Gldani-Nadzaladevi Police Main Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, together with the employees of Tbilisi Prosecutor's Office, as a result immediate operative-search measures and investigative actions, arrested 6 people for group violence committed against two or more persons in Gldani.
Police detained following persons: E.C. (DoB 1988), T.Kh. (DoB 1996), G.K. (DoB 1988), L.A. (DoB 1989), M.S. (DoB 1997) and B.A.(DoB 1994).
The committee crime envisions up to 2 years of imprisonment.
The investigation established that on September 22 of the current year, in Gldani district, detainees inflicted physical injuries to one of the members of Tbilisi City Council and his companions, after which they hid from the scene of the incident.
As a result of the operative-search measures and investigative activities, law enforcement officers arrested 6 persons involved in the crime.
The investigation into the fact of group violence against two or more persons is being carried out under Article 126 (1) sub-paragraphs "b" and "c" of the Criminal Code of Georgia.
It is notable that friends and party members of injured persons who assembled in Gldani, prevented the law enforcement officers from performing their official duties, verbally and physically insulted them and offered resistance. Herewith, administrative proceedings were initiated against those who obstructed and resisted law enforcement officers while performing their official duties.
As a result of the confrontation, the police officers sustained various body injuries.
The fact is being investigated under Article 353 of the Criminal Code of Georgia, which refers to assaulting police officer during the performance of official duties.