შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა საქართველოს რეგიონების პოლიციის დეპარტამენტების ხელმძღვანელებთან სამუშაო თათბირი გამართა. პოლიციის დეპარტამენტების დირექტორებთან შეხვედრას მინისტრის პირველი მოადგილე - შალვა ბედოიძე დაესწრო.
ვახტანგ გომელაურმა ყურადღება გაამახვილა დანაშაულთან ბრძოლის შედეგების მთავარ ინდიკატორებსა და საზოგადოების უსაფრთხოების საკითხებზე.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა აღნიშნა, რომ გასულ, 2021 წელს დანაშაულის რაოდენობის კლება გაგრძელდა, გახსნის მაჩვენებელმა კი მნიშვნელოვნად მოიმატა - 35,5%-დან 49,8%-მდე გაიზარდა.
ვახტანგ გომელაურმა დანაყოფების ხელმძღვანელებთან ასევე ისაუბრა არსებული გამოწვევების, ინფრასტრუქტურული შესაძლებლობების გაუმჯობესებისთვის საჭირო სამუშაოებისა და რეგიონებში პრევენციული საპოლიციო ღონისძიებების შესახებ.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ერთობლივი ეფექტიანი საქმიანობისთვის თანამშრომლებს მადლობა გადაუხადა და განაცხადა, რომ დანაშაულთან ბრძოლის მიმართულებით კომპლექსური ღონისძიებები 2022 წელსაც აქტიურად გაგრძელდება.

The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri held a working meeting with the regional police department chiefs of Georgia. The meeting with the directors of the police departments was attended by the First Deputy Minister - Shalva Bedoidze.
Vakhtang Gomelauri focused on the main indicators of the results on the fight against crime and public safety issues.
The Minister of Internal Affairs noted that in the past year, the number of crimes continued to decrease, while the opening rate increased significantly - from 35.5% to 49.8%.
With Police Department chiefs, Vakhtang Gomelauri also reviewed the existing challenges and work needed to improve infrastructure capacity and preventive policing measures in the regions.
The Minister of Internal Affairs expressed his gratitude towards the employees of the Ministry of Internal Affairs for the jointly held effective work and stated that the complex measures to combat crime will continue intensively in 2022.