საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის - ვახტანგ გომელაურის ოფიციალური სამუშაო ვიზიტი უნგრეთში გრძელდება.
უნგრეთის შინაგან საქმეთა მინისტრთან პირისპირ შეხვედრის შემდეგ, ბუდაპეშტში, ქართული დელეგაციის პატივსაცემად, ოფიციალური სადილი გაიმართა, სადაც სტუმრებს უნგრეთის შინაგან საქმეთა მინისტრმა, შანდორ პინტერმა უმასპინძლა.
უნგრეთში ოფიციალური სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში ვახტანგ გომელაურსა და მის უნგრელ კოლეგას შორის ასევე შედგა ოფიციალური ორმხრივი შეხვედრა, სადაც მხარეებმა ორი ქვეყნის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე ისაუბრეს და სამომავლო პერსპექტივები მიმოიხილეს.
შეხვედრის მონაწილეებმა ისაუბრეს მათ უწყებებს შორის გამოცდილებისა და საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარების მნიშვნელობაზე და მზაობა გამოთქვეს აქტიურად გააგრძელონ მუშაობა ამ მიმართულებით.

The official working visit of the Minister of Internal Affairs of Georgia – Vakhtang Gomelauri to Hungary continues.
After a face-to-face meeting with the Minister of Internal Affairs of Hungary, official dinner was held in Budapest in honor of the Georgian delegation hosted by the Minister of Internal Affairs of Hungary – Sandor Pinter.
Within the scope of the working visit, official bilateral meeting was held between Vakhtang Gomelauri and his Hungarian colleague, where parties discussed existing law enforcement cooperation between two countries and emphasized perspectives of future cooperation.
The parties of the meeting also discussed the importance of sharing experience and best practices between the Agencies and expressed readiness of future cooperation in these directions.