შინაგან საქმეთა სამინისტრო, დაავადებათა კონტროლის ეროვნულ ცენტრთან ერთად, კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით, თვითიზოლაციაში მყოფი მოქალაქეების მონიტორინგს საქართველოს მასშტაბით აქტიურად აგრძელებს. ერთობლივი მონიტორინგის შედეგად, თვითიზოლაციის წესების დარღვევის ახალი ფაქტები გამოვლინდა.
ხარაგაულიდან, თბილისიდან, ქუთაისიდან, მარნეულიდან, ქობულეთიდან და ბათუმიდან 9 მოქალაქე, რომლებმაც თვითიზოლაციის წესები დაარღვიეს იძულებით საკარანტინო ზონაშია მოთავსებული.
ამ დროისათვის, თვითიზოლაციის წესების დარღვევის გამო, საკარანტინო ზონებში იძულების წესით 12 ადამიანია გადაყვანილი.

Ministry of Internal Affairs along with the National Center for Disease Control (NCDC) is actively monitoring citizens in self-isolation throughout Georgia to prevent the spread of coronavirus. As a result of the joint monitoring, new facts of violation of the rules of self-isolation have been revealed.
9 civilians from Kharagauli, Tbilisi, Kobuleti, Kutaisi, Marneuli and Batumi have been transferred to the quarantine zones for violating self-isolation rules.
At this moment 12 persons were placed at the quarantine zone in total for violating rules for self-isolation.