2014 წლის 28–29 მარტს პოლიციის აკადემიაში მიმდინარეობს ტრეინინგი ტრეფიკინგისა და არალეგალური მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის საკითხებზე. სწავლებაში მონაწილეობა მიიღეს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეტექტივ–გამომძიებლებმა და პროკურორებმა.
ტრეინინგზე განიხილა ისეთი საკითხები როგორიცაა: სახელმწიფოში გატარებული ღონისძიებები ტრეფიკინგთან ბრძოლის სფეროში, სამართალდამცავთა როლი ტრეფიკინგის წინააღმდეგ ბრძოლის საკითხებზე, ლეგალური და არალეგალური მიგრაციის შესაძლებლობები და საფრთხეები, ტრეფიკინგის დანაშაულის გამოძიების, სისხლისსამართლებრივი დევნის განხორცილებისა და ტრეფიკინის მსხვერპლთა მოპყრობის სტანდარტები, ტრეფიკინგის მსხვერპლთა დაცვისა და დახმარების სახელმწიფო ფონდის საქმიანობა და სერვისები და ა.შ.

On 28-29 March, 2014, training course has been started In Police Academy on issues of fighting against trafficking and illegal migration. Central criminal police detective-investigators and prosecutors are taking part in this training course.
Training includes several topics like: measures taken place by government in fight against trafficking, role of police in fight against trafficking, possibilities of legal and illegal migration and its threats, standards on investigations of trafficking offences, criminal prosecution, trafficking victim treatment, activities and services of State Fund for Protection and Assistance of (statutory) Victims of Human Trafficking, etc.