შინაგან საქმეთა მინისტრ ალექსანდრე ჭიკაიძის ინიციატივით დაწყებულ, ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის სოციალურ კამპანიას – „არა ძალადობას!“ სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტები შეუერთდნენ. შსს-ს და განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ სპეციალურად შექმნილი ერთობლივი სამუშაო ჯგუფის წევრებმა სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტში შეკრებილ სტუდენტებს კამპანიის მიზანი და მნიშვნელობა გააცნეს.
შეხვედრას ესწრებოდა სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს უფროსი თეიმურაზ კალანდაძე, რომელმაც სტუდენტებთან ძალადობის შემთხვევების დროს სამართალდამცველების როლზე ისაუბრა. მან ხაზგასმით აღნიშნა, რომ ძალადობა დასჯადია, ხოლო პოლიცია ყოველთვის იცავს ადამიანის უფლებებს და მოქალაქეთა თანამშრომლობა სამართალდამცველებთან აუცილებელია, რათა მათ შეძლონ ძალადობის აღკვეთა და მსხვერპლის დახმარება.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა შსს-ს ინიციატივით კანონში შესული ცვლილებების შესახებ ისაუბრეს. 2013 წლიდან საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსში შევიდა ცვლილება, რომლის მიხედვითაც მოხდა ოჯახში ძალადობის კრიმინალიზაცია. ახალგაზრდებს განუმარტეს, რომ ძალადობის მსხვერპლს კანონი იცავს, ხოლო ოჯახში ძალადობა უკვე 1 წლამდე თავისუფლების აღკვეთით ისჯება.
სამუშაო ჯგუფის წევრებმა სტუდენტებს კამპანიის ფარგლებში შექმნილი სოციალური ვიდეორგოლები უჩვენეს. რგოლების მიზანია საზოგადოებისთვის ინფორმაციის მიწოდება იმის შესახებ, რომ ოჯახში ძალადობის ფაქტების შემთხვევაში უნდა დარეკონ ცხელ ხაზზე - „112“ ან მიმართონ უბნის ინსპექტორს, მოძალადეებმა კი მიიღონ გაფრთხილება, რომ ოჯახში ძალადობა თავისუფლების აღკვეთით ისჯება.

Campaign against domestic violence initiated by the Minister of Internal Affairs continues and was joined by students from Samtskhe-Javakheti State University. Members of the working group which is comprised of the representatives from the Ministry of Internal Affairs and Ministry of Education and Science familiarized students with the aim and importance of the campaign against social violence.
Members of the working group: inspector-investigator of Samtskhe-Javakheti Regional Main Division Nona Gokishvili, psychologist from the of Education and Science and representative of “National network for the Protection from Violence” non-governmental organization Marekh Kirtadze explained to students that victims of violence are protected by the law and offenders punished under the legislation.
The meeting was attended by the head of Samtskhe-Javakheti Police Main Division Teimuraz Kalandadze, who discussed the role of the law enforcers in case of the violence committed against student. He noted that violence is punishable, that police protects human rights and outlined the importance of cooperation of citizens with law enforcement agencies in order to eliminate violence and ensure protection of the victim.