შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპორტულ კომპლექსში მსოფლიოს ცამეტგზის რეკორდსმენმა, შსს-ს საფინანსო-სამეურნეო დეპარტამენტის თანამშრომელმა, პოლიციის მაიორმა იოსებ ხუციშვილმა ორ ხელზე, ამოტრიალებული მტევნებით აზიდვაში გინესის რეკორდი დაამყარა. მან ბრიტანელი რეკორდსმენის მიერ 2011 წელს დამყარებული რეკორდი მოხსნა და ამოტრიალებული ხელის მტევნებით, 28,2 კილოგრამიანი სიმძიმით, ერთ წუთში 55 აზიდვა შეასრულა.
იოსებ ხუციშვილმა პირველი მსოფლიო რეკორდი აზიდვებსა და ორძელზე აზიდვაში 2010 წელს, ხოლო მეორე რეკორდი - ცალი ხელით აზიდვაში 2013 წელს დაამყარა. მისი სარეკორდო ღონისძიებები შინაგან საქმეთა სამინისტროს ხელშეწყობით ტარდება.
პოლიციის ლეიტენანტმა ვახტანგ ლუქუნიძემ კი ტურნიკზე (ჰორიზონტალურ ძელზე) ე.წ. თავისუფალ მიზიდვაში ეროვნული რეკორდი დაამყარა. მან ერთ წუთში 45 აზიდვა შეასრულა. ვახტანგ ლუქუნიძისთვის ეს სარეკორდო ასპარეზობა პირველი იყო, თუმცა იგი წარმატებით ასპარეზობს სპორტის სხვა სახეობაში – არის რაიონული, რეგიონული და ეროვნული ჩემპიონატების მრავალგზის პრიზიორი, ასევე, საქართველოს ჩემპიონი კარატეში. იგი ამჟამადაც აქტიურად ემზადება კიოკუშინკაი კარატეს საქართველოს ეროვნულ ჩემპიონატში (აბსოლუტურ წონით კატეგორიაში) მონაწილეობის მისაღებად.
შსს-ს თანამშრომლების მიერ დამყარებული რეკორდები საქართველოს რეკორდების ფედერაციის მსაჯებმა დააფიქსირეს. სპორტული ღონისძიების მონაწილეებს წარმატება შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა მიულოცეს.

Employee of Financial-Economic Department of the Ministry of Internal Affairs, Major Ioseb Khucishvili, who is the 13-time world record holder, broke another Guinness record in two handed push-up. He managed to beat the record achieved in 2011 by British record holder and made 55 press-ups on his left fist with 28,2 kg of weigth. The event was held at sport complex of the Ministry of Internal Affairs.
Ioseb Khutsishvili set his first record with press-ups and beam press-ups in 2010 as well as second record he set in 2013. His activities are supported by the Ministry of Internal Affairs.
Police leiutenant Vakhtang Lukuridze set national record in free beam press-up and made 45 press-ups in 60 seconds. This is a first record for him however he has successful sport career in other category of sport. He is winner of karate championship of Georgia and multiply winner of regional and national championships. Currently he plans to participate in Georgian championship of kyokushinkai karate.
The records of MIA’s employees were fixated by the referees of Georgian Records Federation. Representatives of the Ministry congratulated participants of the event with the achieved success.