შსს-ს თანამშრომლებისთვის სტრატეგიული მართვისა და კომუნიკაციის განვითარების საკითხებზე ოთხდღიანი ტრენინგი, პროექტის – „აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნების პოლიციის სფეროში თანამშრომლობა“ ფარგლებში, შსს-ს აკადემიაში ჩატარდა.
სწავლებაში შინაგან საქმეთა სამინისტროს საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის და სხვადასხვა დანაყოფის წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ. ტრენინგზე სტრატეგიული მენეჯმენტის, საზოგადოებასთან ურთიერთობის, შიდა კომუნიკაციის, მიზნობრივი ჯგუფების და პოლიციის ცნობადობის გაზრდის საკითხები განიხილეს. სწავლებას ლიტველი ექსპერტები უძღვებოდნენ.
პროექტი „აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნების პოლიციის სფეროში თანამშრომლობა“ 2014 წლიდან, ევროკომისიის დაფინანსებით ხორციელდება. იგი ევროკავშირთან თანამშრომლობას, გამოცდილების გაზიარებას, პოლიციის საკითხებში სტანდარტიზაციასა და ჰარმონიზაციას ითვალისწინებს. ტრენინგის დასრულების შემდეგ, ყველა მონაწილეს შესაბამისი სერტიფიკატი გადაეცა.

4-day training on “Development of Strategic Management and Communication” was held at the MIA Academy within the frames of “Eastern Partnership Police Cooperation Program”.
MIA Public Relations Department as well as representatives of the various departments of the agency were involved in the training, during which issues related to: strategic management, public relations, internal communication, target groups and topics on raising awareness on police matters were reviewed. The training was led by the Lithuanian experts.
“Eastern Partnership Police Cooperation Program” is a project funded by the Euro Commission which is being implemented since 2014 and envisages cooperation with EU, sharing of the experience, standardization and harmonization of the police issues.