შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე, კონსტანტინე მახარაშვილმა საქართველოში ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის წარმომადგენლებს დეპარტამენტის სამცხე-ჯავახეთის რეგიონული სამმართველოს ციხისჯვრის ბაზაზე უმასპინძლა.
შეხვედრაზე სტუმრები სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის საქმიანობის სპეციფიკას და საქართველოს ტერიტორიაზე გამავალი სტრატეგიული მილსადენების უსაფრთხოების უზრუნველყოფის მიზნით განხორციელებულ ღონისძიებებს დეტალურად გაეცნენ.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს და ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიას საქართველოში მრავალწლიანი ნაყოფიერი თანამშრომლობა აკავშირებთ.

Deputy Director of the Strategic Pipelines Protection Department of Ministry of Internal Affairs Konstantine Makharashvili held a meeting with representatives of the European Union Monitoring Mission in Georgia (EUMM) at Tsikhisjvari base of Samtskhe-Javakheti Regional Division.
During the meeting operation of the Strategic Pipelines Protection Department was introduced in detail to the visitors as well as protection measures provided to ensure security of the strategic pipelines traversing Georgia.
Ministry of Internal Affairs and European Union Monitoring Mission in Georgia have longstanding fruitful cooperation.